Jēkabpilietis izvelk milzu samu

4. jūlijā pie sava mūža loma tika jēkabpilietis Igors Artemjevs. Viņš Pļaviņu ūdenskrātuvē pievārēja 59,940 kg smagu un tieši 2 metrus garu samu.
Igors, kurš izaudzis Daugavas krastā un vienmēr bijis kaislīgs makšķernieks, tikai pirms pāris gadiem nolēmis nopietni pievērsties samu makšķerēšanai ar domu noķert patiešām lielu zivi. Lai to realizētu, makšķernieks iegādājies attiecīgus makšķerrīkus un ķēries pie plāna izpildes. Pērn lielākais sams bijis nieka 10 kg svarā. Šogad copmanis plānojis noķert vismaz 20 kg smagu ūsaini. Nu pieticīgais plāns pārpildīts ar trīskāršu uzviju.

– Sestdienas rītā ar laivu biju Pļaviņu ūdenskrātuvē. Ēsmai biju sagādājis naktstārpus, gliemjus un vistu aknas un biju paredzējis kvokot. Tomēr pūta vējš, un likās, ka tādos apstākļos šīs samu makšķerēšanas veids varētu būt neefektīvs, tādēļ izlēmu kādu brīdi velcēt, kamēr pūtiens norimst. Ap pusdienslaiku tad arī sams pieķērās. Cīnījos ar to divas ar pusi stundas. Izdevās milzeni pievilkt pie laivas, bet, tā kā tajā biju viens, iecelt zivi laivā nebija iespējams. Galu galā piestāju krastā, un tur kāds makšķernieks palīdzēja samu dabūt malā, – stāsta Igors.

Vaicāts, uz kādu mānekli ūsainis noķerts, veiksmīgais makšķernieks pastāstīja, ka viņam esot pazīstamu zīmolu vobleri par vairākiem simtiem eiro, bet rekordsamu iekārdinājis ar no «Aliexpress» pasūtītu ķīniešu «no name» mānekli.

Katru vasaru Daugavā un Pļaviņu ūdenskrātuvē tiek noķerti ievērojama izmēra sami. Pagājušogad ar murdu zvejnieki noķēruši pat 100 kg makanu. Zivju, kas noķertas ar makšķeri, rekordus reģistrē Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija, un samam tas pašlaik ir 84,7 kg. Arī Latvijas rekordists 2010. gadā noķerts Pļaviņu ūdenskrātuvē.

Personīgā arhīva foto

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Daugava, sams, Trofejas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.