LĪdaku sezonas atklāšana Daugavā un Baļotes ezerā

Pirmais maijs ir svētki ne tikai darbaļaudīm, kas alkst iziet demonstrācijās. Daudz vairāk to gaida makšķernieki, jo tieši ar šo datumu var sākt ķert mērķzivi Nr. 1 mūsu ūdeņos – līdaku, turklāt to var darīt arī no laivām.


Šī diena spraiga bija arī Krustpils novada zivju sargiem Ilmāram Lukstam un Vitoldam Drozdam, kas kopā ar šo rindu autoru devās pārbaudīt, kā Daugavā un Baļotes ezerā tiek ievēroti makšķerēšanas noteikumi un paskatīties, kas copmaņiem ķeras. Jāsaka, ka sezonas sākumam upē laivu nebija nemaz tik daudz – posmā no Daugavas tilta Jēkabpilī līdz Vīpei tika pamanīts un pārbaudīts kāds ducis.
Lielākājai daļai copmaņu pa kādai zaļsvārcei laivās jau bija, taču bija arī ekipāžas, kas vēl ap pulksten 11 bija tukšā. Pārsvarā spiningotāji apmētāja krasta joslu ar domu, ka ūdens upē vēl ir auksts un līdakas varētu būt aktīvākas tuvāk pie krasta, kur ūdens maija saulītē vairāk iesilis. Neviens par makšķerēšanas karšu un lomu pārbaudi nebija pārāk pārsteigts, jo vietējo zivju sargu rosīšanās Daugavā ir plaši zināma un makšķernieku aprindās apspriesta. Kāds copmanis nebija aizpildījis Makšķerēšanas karti, par ko saņēma aizrādījumu, bet darvas karoti kopējā pozitīvajā gaisotnē pielēja pensionārs Valērijs no Līvāniem, kas copēja aiz Pungas salas. Viņš teicās esot ticis pie mēra līdakas un trim asariem. Līdaciņa tika atrādīta inspektoriem, bet makšķernieka trīcošās rokas liecināja, ka kaut kas te nav tīrs. Modrā inspektora Vitolda acs pamanīja, ka spainī kūļājas vēl kas ar zaļām zvīņām. Palūgts uzrādīt, kas tas ir, līvānietis izvilka acīmredzamu zemmēra līdaciņu. Neveiklā taisnošanās bija aplam nepārliecinoša. Valērijam par laimi, 45 cm garā zaļsvārcīte vēl bija dzīva, un to varēja atlaist. Šoreiz protokols netika sastādīts, un pārkāpējs tika cauri ar izbīli.
Savukārt pēcpusdienā inspektori reidu turpināja Baļotes ezerā. No rīta tur esot bijušas deviņas laivas, bet pārbaudes brīdī palikušas bija tikai četras, taču krastos mudžēja no karpu ķērājiem. Ne spiningotājiem, ne karpiniekiem nebija tā veiksmīgākā diena, taču pie kādām zivīm bija tikuši gan vieni, gan otri. Viena karpu kompānija naktī uz 1. maiju pat izvilkusi deviņnieci. Nekādi pārkāpumi netika konstatēti. Dažus karpiniekus gan bija pieveicis zaļais pūķis, bet tas jau zivīm nāk tikai par labu.

Materiāla publikāciju atbalsta:

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Cope, Daugava, Inspektori, līdaka, Zivju aizsardzība ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.