Neskatoties uz zivju gavēni, noslēdzies Jēkabpils novada makšķerēšanas sacensību seriāls

Par uzvarētāju gan posmā, gan kopvērtējumā kļuva Raimonds Vilnraģis

Sestdien Daugavā pie Dunavas makšķernieki sacentās spiningošanā Jēkabpils novada un biedrības «Bancāns» rīkotajos mačos «Jēkabpils novada rudens līdaka 2017». Tas bija trešais – noslēdzošais – posms triju sacensību seriālā. Pirmais zemledus makšķerēšanā tika aizvadīts februārī Klaucānu eze­rā, otrais – maijā Klau­cānu un Priekulānu ezerā.
Trešā posma rīkošanas laiks tomēr, liekas, nebija izvēlēts sevišķi veiksmīgi, jo daudzi šajā retajā sestdienā bez lietus steidza apdarīt lauku darbus un laiku spiningošanai nevarēja atlicināt. Bet gan jau organizatoriem bija savi apsvērumi. 13 copmaņi tomēr bija ieradušies un sešas stundas pavadīja uz upes. Ūdens Daugavā pēc lietavām bija krietni augšā, un tas neko labu nesolīja. Diemžēl zivis šai dienā par barošanos nedomāja, un  pat šo vietu labi pārzinātāji palika tukšā.   Tikai retais tika pie kāda asara, bet rudens līdaku, kurai par godu bija nosauktas sacensības,  izmānīja tikai viens copmanis.bancans3

Veiksmīgākais bija jēkabpilietis Raimonds Vilnraģis, kas vienīgais tika pie mēra līdakas, un arī tad tikai knapi 50 cm garas. Viņa lomā arī 46 cm garš zandarts, kas šim Daugavas posmam ir samērā liels retums. Veiksminieks pa­stāstīja, ka abas ieskaites zivis noķēris uz baltas gumijzivs ar sarkanu asti.
bancans1Otro vietu ar nelielu asaru bariņu izcīnīja dignājietis Raitis Savičs, bet trešo vietu viesītietim Ivanam Kovrigo atnesa 440 g smags asaris. Pavisam pie zivīm tika 5 copmaņi.

Arī triju posmu kopvērtējumā uzvara pelnīti pienācās R.Vilnraģim. Viņš arī pirmajā posmā bija uz goda pjedestāla (3. vieta), bet otrajā gan tik labi neveicās.
Lai iegūtu pārējās godalgotās vietas kopvērtējumā, pietika ar dalību visos posmos un iegūtās vietas lielu lomu nespēlēja. Tādējādi otro vietu izcīnīja Juris Šteinbergs (Jēkabpils), bet trešo – Ingus Gaidis (Kalna pagasts).
bancans4Kurioza iemesla dēļ pie solītajiem kausiem uzvarētāji gan netika, jo izrādās, organizatoriem pasūtīto makšķernieku kausu vietā bija atsūtīti bērnu futbola kausi. Godalgoto vietu ieguvēji to uztvēra kā labu joku un bija ar mieru saņemt arī tādus. Taču novada sporta organizatore Baiba Čākure uz to neparakstījās un solīja īstos kausus līdz īpašniekiem,  kaut kā tomēr nogādāt mazliet vēlāk. Neskaitot šo nelielo misēkli, visi posmi bija noorganizēti  teicami, ar balvām rīkotāji neskopojās un zupa bija garšīga. Par to paldies Baibai un biedrības “Bancāns” šefam Aivaram Liepkalnam.

bancans2P.S. Kausi jau otrdien bija novada domē un nu jau droši vien grezno copmaņu trofeju plauktus.

Rakstā izmantotas autora un biedrības “Bancāns” fotogrāfijas

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Daugava, Sacensības ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.