Radžos sacenšas rekordliels zemledus makšķernieku skaits

Svētdien, 21. janvārī, uz Radžu ūdenskrātuves ledus tika sadalītas Jēkabpils atklātā čempionāta zemledus makšķerēšanā balvas. Šoreiz sacensībās, kuras tradicionāli organizēja Jēkabpils Sporta centrs, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, dalībnieku skaits bija ievērojams – 53 copmaņi. Iespējams tas tādēļ, ka šie bija pirmie mači šoziem tuvākajā apkārtnē. No visiem sportistiem, tikai 21 bija vietējais, bet pārējie sabraukuši no malu malām. Tālākie pat no Rīgas, Ikšķiles, Ogres un Daugavpils.

Copmaņiem atvēlētajā karjera akvatorijā, makšķernieki sadalījās nevienmērīgi. Daļa laimi meklēja tuvāk krastam, savukārt citi gluži pretēji devās iespējami dziļi iekšā karjerā un apsēda pašu sektora tālāko robežu.
Kā jau parasti šādos mačos, zivtiņas bija stipri jāmeklē, ķērās tās negribīgi un augumā nebija padevušās. Čaklākie urbēji un mormiškas raustītāji tomēr tika pie svara ziņā samērā labiem lomiem.

Goda pjedestāls (no kreisās) Andris Kukors, Raimonds Kinerts un Sandis Gribuška

Par uzvarētāju ar četrās stundās savilktajiem 3,070 kg kļuva Raimonds Kinerts no Ogres. Viņam nedaudz zaudēja un otro vietu ieguva Andris Kukors no Vārkavas (2,820 kg), bet trešais bija cits vārkavietis Sandis Gribuška (2,020). Labākais jēkabpilietis bija sacensību organizators Jurijs Ņikandrovs. Viņa rezultāts – 1,620 kg un 6. vieta.

Labākie jauniešu konkurencē

Piecu jauniešu konkurencē uzvarētāja kausu saņēma Guntis Bogotais no Preiļiem, otrajā vietā atstājot jēkabpilieti Dmitriju Stoļerovu, bet trešais bija Agris Vojevodskis no Preiļiem.
Neoficiālajā dāmu vērtējumā starp septiņām makšķerniecēm meistarīgākā bija Ilze Barūkle no Ļaudonas, aiz sevis atstājot Ļubovu Pavlovu (Jēkabpils) un Lieni Strušeli (Ērgļi). Jāpiezīmē, ka kopējā ieskaitē dāmas bija attiecīgi 11., 16. un 19. vietā.
Kopumā šajā dienā Radžu ūdenskrātuves zivju krājumi tika samazināti par 31,42 kg, bet tā kā tās pārsvarā bija sīkzivis, jādomā, ka liels zaudējums ūdenstilpes faunai tas nav.
Maču beigās nez no kurienes uzradās LTV7 filmēšanas grupa. Varēja saprast, ka uz Jēkabpili viņi atbraukuši filmēt Daugavas plūdus un pie viena uztaisīt arī sižetu, ka, neskatoties uz VUGD brīdinājumiem, ka iet uz ledus ir bīstami, Jēkabpilī organizē zemledus copes mačus un veči ledu caurumo neatņemdamies. Sižets par laimi īsti nesanāca, jo ledus biezums visā ūdenskrātuvē todien bija ap 15 cm un izturēja arī kvadracikla svaru.

Ar šitādiem diviem makaniem bija par maz, lai pretendētu uz augstu vietu, bet asari smuki (670 un 300 gr).

Vairāk foto no sacensībām ŠEIT! 

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Sacensības ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.