Makšķernieki dāvina karpu gultas

 Baļotes ezers saņēmis dāvinājumu no karpu makšķerēšanas komandas «Fisher team» – desmit karpu gultas, kas domātas noķertās un atlaist paredzētās zivs saudzīgai novietošanai un atbrīvošanai no āķa. Veikalā viena šāda gulta maksā ap 80 eiro.

– Šīs gultas bez maksas Baļotes ezerā var izmantot jebkurš makšķernieks, kas nolēmis ķert un atlaist karpas un kuram nav šāda inventāra. Pagaidām ezera peldvietā apsaimniekošanas namiņa verandā ir izlikta viena gulta, bet, ja būs pieprasījums, tur tiks novietota vēl kāda. Jāatzīmē, ka pa­stāv iespēja ar šādu inventāru, ja tas izmantots citās ūdenstilpēs, ezerā ievazāt kādu zivju slimību. Ja makšķernieki izmantos šīs, tikai Baļotē lietotās gultas, risks samazinās. Ja nu tomēr copmaņi vēlas lietot savu inventāru, to vispirms vē­lams dezinficēt. Arī dezinfekcijas līdzekļi turpat pie namiņa pieejami bez maksas. Pagaidām šāda prasība dezinficēt copes rīkus ir ieteicama un vēlama. Ce­ram, ka ar laiku tā kļūs obligāta, – pastāstīja Krust­pils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts.

Iespējams, ka šis nebūt nav pēdējais dāvinājums, jo pēc šīgada pirmajām karpu makšķerēšanas sacensībām sportisti izrādījuši lielu interesi ziedot arī citu copes inventāru ar cerību, ka to varētu lietot jaunie makšķernieki, kas grib pievērsties karpu ķeršanai, pieturoties pie principa «ķer un atlaid».


Materiāla publikāciju atbalsta:

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts apsaimniekošana, karpas, Licencētā makšķerēšana, Zivju slimības ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.