Baļotes ezera karpas ir pamodušās un ķeras labi

Ziema šogad beidzās, tā arī pa īstam nesākusies. Iespējams, tādēļ arī karpas pamodušās tik agri. Jau februārī pie ezera varēja manīt dažus nepacietīgus copmaņus, kas centās tikt pie kādas ezera mamzeles.

Marta beigās jau daudz sekmīgāk veiksmi izmēģināja vairākas karpu makšķerēšanas sporta ko­mandas, kas, gatavojoties Latvijas čempionātam, uzsākušas treniņus.
Sevišķi veiksmīgas vairākām ko­mandām bija Liel­dienu brīvdienas. Piemēram, komanda «MMK Vecbebri» vienas nakts laikā noķēra 15 karpas, pie tam viena no tām tiešām ievērojama – 9,5 kg, savukārt «Midland Carp» brīvdienās noķēra 35 karpas (lielākā – 6,7 kg), bet «DAIS fishing» – 32. Vēl vienu 9,5 kg smagu skaistuli un vēl 11 mazākas smukules krastā dabūja komandas «Sakret» dalībnieks Mairis. Protams, ka visas zivis tika atlaistas atpakaļ dzimtajā stihijā.

Līdzās sportistiem karpas ne mazāk veiksmīgi ķēra arī «parastie» makšķernieki. Diemžēl ne visi ievēroja licencētās makšķerēšanas noteikumos pieļaujamā loma lielumu. Kad atļautais limits (3 karpas) bija no­ķerts, nākamās zivis, kas būtu jālaiž valā, tika slēptas niedrēs, krūmos un pat at­kritumu urnās (attēlā raksta beigās). Kopumā, tik cūciski rīkojoties, Liel­dienās tika pieķertas piecas personas. Tām inspektori sastādīja administratīvo pārkāpumu protokolus. Pārkāpējiem konfiscētas licences un zvejas rīki. No pieciem pārkāpē­jiem viens bija jēkabpilietis, bet četri – no citām stipri tālākām pilsētām.

Makšķernieku un inspektoru foto no Facebook


Raksts sākotnēji publicēts laikrakstā Brīvā Daugava Zivju fonda projekta ietvaros

 

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts C&R, karpas ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.