Latvijas čempionātā veterāniem uzvar Inciema un Aglonas makšķernieki

 Sestdien Jēkabpilī uz Radžu ūdens­krātuves ledus Latvijas čempionāta kausus zemledus makšķerēšanā tautas grupā sadalīja veterāni. Tā kā bloga autors turpat netālu pilnīgi “nejauši” makšķerēja  un pilnīgi “nejauši” bija paņemts līdzi arī fotoaparāts, tapa  šis rakstiņš un fotoreportāža. Sacensības notika divās vecuma grupās – virs 50 gadiem un virs 60.
Atšķirībā no parastiem tautas mačiem sacensības notika divos posmos – līdz pusdienām dalībnieki makšķerēja no pludmales namiņa pa kreisi, bet pēcpusdienā – pa labi pretī veikborda trases namiņam. Uzvarētāji tika noteikti summējot ieņemtās vietas abos posmos. Jo mazāka vietu summa – jo augstāka veta kopvērtējumā, bet vienādas vietu summas gadījumā vērā tika ņemts izvilkto zivju kopsvars.
Grupā 50+, kurā sacentās 18 makšķernieki, pēc pirmā posma līderos ar 1,42 kg lomu izvirzījās Juris Aigars Āboliņš (Dobele), bet otro vietu ar 1,00 kg dalīja jēkabpilietis Jānis Skrējāns un Artūrs Berdinskis (In­ciems). Otrajā kārtā līderis savas pozīcijas nosargāt nespēja. Iegūstot 5. vietu otrajā posmā, kopvērtējumā uzvaru izcīnīja un čempiona kausu saņēma A. Ber­dinskis. Viņa kopējais loms abās kārtās – 2,29 kg. Otrās un trešās vietas liktenis izšķīrās pēc papildrādītāja – kopējā loma svara, jo diviem copmaņiem vietu summa bija vienāda – 8. J. A. Āboliņš otrajā kārtā bija tikai septītais, taču tas bija pietiekami, lai iegūtu kausu par otro vietu. Viņa kopējais loms (2,42 kg) bija lielāks ne tikai par trešās vietas ieguvēja Elmāra Pudža (Preiļi) veikumu, bet pat par uzvarētāja iespēto. J. Skrējāns pēcpusdienas copes sesiju aizvadīja mazāk veiksmīgi, un kopvērtējumā palika piektais.
Grupā 60+ ar konkurentiem un zivīm cīnijās 15 copes veterāni. Rīta sesiju vislabāk aizvadīja vienīgā kundze šajā grupā daugavpiliete Gaļina Kravkle. Nedaudz no viņas atpalika Anatolijs Pupics no Aglonas un Valdis Janitens no Limbažiem. Pēcpusdienā Gaļina bija tikai 12., finālā ieņemot 6. vietu. Tas bija labākais rezultāts starp trim dāmām abās vecuma grupās, par ko viņa saņēma tiesneša Aivara Druvenieka sagādāto mierinājuma balvu. A. Pupics otrajā posmā bija labākais. Viņš klusā vientulībā kādā līcīti atrada plaužus, un izvelkot 2,26 kg bija pārliecinoši labākais starp visiem 33 copmaņiem. Arī kopvērtējumā viņa uzvara un čempiona kauss. Savukārt V. Janitens arī otrajā posmā bija trešais, un šī stabilitāte viņam sagādāja 2. vietu kopvērtējumā. Trim copmaņiem no 3. līdz 5. vietai bija vienāds vietu skaits – 10. Ņemot vērā papildrādītāju –kopējo loma svaru – uz zemākā goda pjedestāla pakāpiena varēja kāpt Jānis Bogotais (Preiļi).
Sponsora – veikala «Asars» – balvu par lielāko asari saņēma Ivans Iļjins (Daugavpils), bet pārsteiguma balvu par mazāko lomu –  jēkabpilietis Valdis Leicis.
Jēkabpili šajā čempionātā vēl pārstāvēja Guntis Prusaks, Ļubova Pavlova, Jurijs Ņikandrovs, Pēteris Vorobjovs un Jānis Celmiņš, bet Viesīti – Edvīns Jodguds.
Čempionātu sadarbībā ar Latvijas makšķerēšanas sporta savienību organizēja Jēkabpils Sporta centrs (atbildīgais – J. Ņikandrovs). Taisnības labad jāsaka, ka īsti gan nebija saprotams, kāds šajā pasākumā bija federācijas devums.

Sacensību protokoli ŠEIT.

 

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Cope, Sacensības ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.