Novada sacensībās makšķernieki «ravē» Baļotes ezeru

“Ravēšanā” toni noteica dāmas, bet smagākos darbus tomēr paveica vīri.

Sestdien, 9. februārī,  90 makšķernieki un makšķernieces uz Baļotes ezera ledus cīnījās par Krustpils novada balvām.

Šoreiz bija tā retā reize, kad zivis, pārsvarā raudas, mačos ķērās raiti jeb, kā saka copmaņi, «nonstopā». Tikai atkal nelaime – gauži sīka tā raudiņa bija. Nu tāda, ka plaukstā reizē var paņemt vismaz desmit. Pa laikam pieķērās arī pa plicim vai breksēnam. Nez kur pazuduši bija pat Baļotes ezera kaitinošie ķīši, un arī asarīši lomos bija reti. Šādos apstākļos uzvarētāja laurus plūca makšķernieki, kas spēja pievilināt lielākas zivis, vai arī tie, kas sīkaļas vilka mērkaķa ātrumā.

Kas ķeras, to jāvelk…

Vīru konkurencē godalgotās vietas ieņēma copmaņi, kas startē Latvijas čempionātā. Uz Baļoti viņi kuplā pulkā ar copes guru Nor­mundu Grabovski, viņa TV sižetu dalībnieku Vladislavu Tolmačovu un pasaules čempionāta medaļnieku Aldi Vārnu priekšgalā bija atbraukuši patrenēties sacensību režīmā, gatavojoties 23. un 24. februārī šeit paredzētajam Latvijas čempionāta posmam. Pirmo vietu pārliecinoši ar 5,850 kg lomu izcīnīja Andris Turkins (Madona), otrais – limbažnieks Aivars Balodis (4,7000 kg), trešais – Igors Dubov­skis (4,450 kg) no Kokneses. No vietējiem makšķerniekiem visaugstāko – septīto – vie­tu ieņēma Mārtiņš Jau­dzems, bet astotais bija jēkabpilietis Sergejs Pavlovs.

Vīru pjedestāls. Labākajiem “revētājiem” – medaļa, diploms, un   neliela naudas balva.

Dāmu konkurencē ne­pārspēta palika Liene Stru­šele no Ērgļiem (2,750). Otro pjedestāla pakāpienu aizņēma Ilze Barūkle (2,150 kg)  no Ļau­donas, bet trešā vieta – vietējai copmanei Lāsmai Tur­kopolei (2,000 kg). Jauniešiem līdz 14. gadiem uzvaru izcīnīja Guntis Bogotais no Preiļiem (2,200 kg), otrais – mālpilietis Emīls Nils Eltermanis (1,500 kg), bet vietējo jauno makšķernieku godu uzspodrināja Jānis Zemītis, iegūstot bronzas medaļu ar 1,250 kg lomu. Kopumā sacensību laikā tika noķerti 198 kg zivju. Pārsvarā – sīkās raudiņas, ko makšķernieki pamatoti sauc par ezeru nezāli. 160 kg no tām nonāca  Jēkabpils dzīvnieku patversmes kaķu ēdienkartē.

Balva par lielāko asari  tiešām vērtīga.

Speciālbalva – «sportiskais» 80 mm ledus urbis – no sacensību sponsora veikala «Asars» tika lielākā asara (304 g) pieveicējam Armandam Zalānam (Līvā­ni). Tāpat tika izlozēti arī 10 pārsteiguma balvu ieguvēji, kas saņēma sacensību organizatoru sagādātu dažādu copes inventāru. Lielākā daļa  Latvijas čempionāta dalībnieku ar mačiem bija apmierināti un ezeru čempionāta posma  rīkošanai atzina par atbilstošu. Jā, zivis esot smalkas, taču patīkami, ka tās ķerās. 

Nākamās zemledus makšķerēšanas Jēkabpils  pusē notiks 16. februārī, kad uz Radžu ūdenskrātuves ledus risināsies Lavijas čempionāts veterāniem 50+ un 60+ grupā. Ja nepieciešamais gadu skaits sasniegts, mačiem vēl joprojām var pieteikties. To varēs izdarīt arī sacensību dienā. No­likums pieejams mājaslapā http://www.jekabpilssc.lv.

Sacensību galvenais tiesnesis copmaņiem pirms maču sākuma: –Ejiet un ķeriet! Lai copes dievs ir ar jums!

Jauniešu pjedestāls. Puiši izskatās noguruši…

 

Gaidām rezultātus

Makšķernieki bija čakli ziedotāji

Patversmes kaķiem draud pārēšanās.

Organizatoru foto un visi rezultāti ŠEIT!

Par bloga autora veiksmēm un neveiksmēm šajos mačos var lasīt ŠEIT.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Sacensības, Zivju resursi ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.