Baļotes ezerā šogad pēdējo reizi ielaistas karpas

Starp ielaistajiem baltajiem amūriem, kas vidēji svēra 1–1,5 kg, 14 eksemplāri varēja lepoties ar 5 kg svaru. Ilmārs Luksts teic, ka tādu spēcīgu zivi noturēt rokās nemaz nav tik viegli.

Pagājušajā nedēļā Baļotes ezera zivju resursi pēdējo reizi šogad tika papildināti ar 3,5 tonnām karpu. Ielaisto zivju svars bija no 1 līdz 3 kilogramiem. Šovasar karpas tika ielaistas arī pirms to makšķerēšanas sacensībām. Kopējais ezerā ielaisto zivju svars ir 6,5 tonnas. Tās izmaksāja 20 tūkstošus eiro, no kuriem puse iegūta, pārdot makšķerēšanas licences, bet otru pusi sedza Krustpils novada pašvaldība.

Novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts pastāstīja, ka šogad licences makšķerēšanai Baļotē pārdotas uz pusi mazāk, nekā pagājušajā gadā, bet ieņemtā summa nav mainījusies, jo licenču cena tika paaugstināta no 2 uz 5 eiro. Tas varētu nozīmēt, ka arī zivis ir noķertas apmēram divas reizes mazāk, līdz ar to zivju blīvums ezerā pašlaik varētu būt ļoti apmierinošs. Pa­gaidām gan vēl nav nodotas gada licences, tādēļ šādi spriedumi ir ļoti aptuveni. Ezerā ielaisti arī 300 kg balto amūru. Šīs zivis pārtiek no augu barības, un tādēļ ir cerības, ka tie varētu kaut nedaudz aizkavēt ezera aizaugšanu. I. Luksts uzsvēra, ka ielaistais daudzums gan nav liels, un iespējams, efektu nemaz uzreiz nevarēs redzēt, taču, ja amūru ielaišana turpināsies arī turpmāk, rezultāti varētu būt. Baltos amūrus lomā paturēt aizliegts, taču makšķerēt tos ir atļauts. Šī zivs ir divas reizes spēcīgāka par karpu, un tās izvilkšana copmaņiem varētu būt lielisks piedzīvojums.

– Šogad Krustpils novada ūdenstilpes nav papildinātas ar plēsējiem. Tas tādēļ, ka iepriekšējos gados intensīvi rakstījām projektus Zivju fondam un saņēmām ievērojamus līdzekļus līdaku un zandartu resursu papildināšanai. Bija maza varbūtība, ka šogad kāds mūsu projekts tiktu atbalstīts, tādēļ iepauzējām. Nākoš­gad projektu rakstīšana at­sāksies, – pastāstīja I. Luksts.

Kā liecina neoficiāla informācija, karpas Baļotes ezerā vairs neķeras, bet mēģināt noķert kādu plēsēju gan ir īstais laiks. Pa kādam tie ķeroties, un gan jau kādu dienu «izšaus» pa īstam.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts apsaimniekošana, karpas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.