Būs tikšanās ar Olti un karpu makšķerēšanas tautas mači

Šajā postā gribu pavēstīt par diviem pasākumiem — semināru un sacensībām Baļotes ezerā.

Par semināru pārpublicēju kolēģes rakstiņu no laikraksta «Brīvās Daugavas».

Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) Jēkabpils konsultāciju birojs 18. augustā rīko bezmaksas izglītojošu pasākumu makšķerniekiem un citiem interesentiem. Tas notiks Krustpils novada Kūku pagasta publiskajā atpūtas vietā pie Baļotes ezera. Potenciālajiem dalībniekiem jāseko norādēm uz Zīlānu – Ratītes ceļa. Pasākums notiks no pulksten 11.00 līdz 14.00. Nodarbību tēmas: „Makšķerēšanas noteikumi”, par ko stāstīs LLKC  Zivsaimniecības nodaļas speciāliste Agnese Neimane-Jordane), „Zivju resursu pārvaldības un apsaimniekošanas jautājumu risināšana Krustpils novadā” (referents Ilmārs Luksts Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs), kā arī „Ūdenstilpnes dzīve un cilvēka loma tajā. Saudzīga attieksme pret zivīm. Veiksmīga loma iegūšanas pieredze. Ieteikumi zivju sugu daudzveidības nodrošināšanai, zivju augšanai labvēlīgāku apstākļu nodrošināšanai publiskajās ūdenskrātuvē”. Par to stāstīs pētnieks, makšķerēšanas gids, raidījuma „Makšķerē ar Olti” vadītājs Māris Olte. Būs arī zivju zupas baudīšana, atbildes uz jautājumiem, diskusija un pieredzes apmaiņa.
– LLKC savus semināru rīko par dažādām tēmām, ne tikai, domātus, piemēram, lopkopjiem vai graudkopjiem. Pie domas, ka vajadzīgs izglītojošs pasākums arī makšķerniekiem, nonācām tādējādi, ka šo ideju mums ieteica LLKC centrālais birojs. Jādod arī makšķerniekiem kāda atdeve, jo viņi maksā naudu, iegādājoties makšķerēšanas kartes. Iegūtie līdzekļi pārsvarā tek pielietoti publisko ūdenstilpņu uzturēšanai, bet vajadzīgs tos likt lietā arī makšķernieku izglītošanai. Tā izveidojām semināra programmu. Nebija viegli saskaņot laikus ar pētnieku Māri Olti, kurš ir ļoti aizņemts cilvēks, bet tomēr, uzzinājis, ka darbības notiks pie Baļotes ezera, viņš piekrita ierasties, sakot, ka šis ezers interesējot arī viņu. Tā kā aicinām visus interesentus un mūsu semināru makšķerniekiem, – stāsta LLKC Jēkabpils konsultāciju biroja konsultante Anita Putka.
Semināram jāpiesakās līdz 16. augustam. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 26511269 (Anita) e- pastā: anita.putka@llkc.lv.

No sevis piebildīšu, ka Olte ir atraktīvs stāstnieks un pasākums varētu būt gana interesants. Arī Ilmārs nav uz mutes kritis, bet zupa Krustpils novada rīkotajos pasākumos vienmēr ir bijusi izcila.

Un otrs pasākums, par ko gribu pavēstīt, ir tautas mači karpu makšķerēšanā «Baļotes kauss 2018». Tie notiks turpat Baļotes ezerā no 7. līdz 9. septembrim. Nolikums pieejams ŠEIT. Sacensības rīko Krustpils novada dome kopā ar biedrību «Mālpils Zivīm». Kā copeslietas.lv karpu forumā raksta biedrības pārstāvis Normunds Naglis, sacensības ilgs 48. stundas, nevis 72, kā ierasts, «jo mači ir paredzēti tiem, kas parasti nepiedalās sacensībās. Tādiem copmaņiem ir pagrūti izrauties uz 4 dienām. Ar šiem mačiem gribam iekustināt tos, kas varbūt kaut kur prāta dziļumos domā, ka varētu mēģināt piedalīties kādos mačos, bet nav drosmes priekš LV čempionāta. Tādēļ mači arī saucās – tautas klase.»

Pats personīgi tejus visus Baļotē rīkotos karpu mačus esmu vērojis no malas, piedaloties svēršanā un aprunājoties ar copmaņiem. Par maču organizāciju sliktas atsauksmes neesmu dzirdējis, un arī karpas ķērušās tīri smukas. Par iepriekšējām sacensībām var palasīties  manos vecākos postos šajā blogā, par pēdējām – Baltijas kausu – rakstīts ŠEIT,  bet bildītes apskatāmas ŠEIT.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts apsaimniekošana, C&R, karpas, Sacensības, Zivju aizsardzība, Zivju resursi ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.