Baļotē ķer visas zivis, bet sver tikai dažas

Sestdien, 10. februārī,  Baļotes ezerā pulcējās vairāk nekā pussimts  copmaņu, lai cīnītos par Krustpils novada balvām zemledus makšķerēšanā. Sacensību rītā uzkritusī sarma lielus lomus nesolīja. Un tiešām, katru zivtiņu no āliņģa ārā vajadzēja lūgšus izlūgties, izkasīt, izskrāpēt vai citā mistiskā veidā pierunāt. Sacensību īpatnība šo­reiz bija tāda, ka to noslēgumā nesvēra visas zivis, bet katrā grupā tikai vienu sugu, ko izvēlējās, griežot laimes ratu.

Jauniešiem, laimes ratu griežot, izkrita plaudis. Par laimi, trīs jauno copmaņu lomos vismaz pa kādam sīkam plaudēnam bija. Nosvērt gan nenācās viegli, jo svari tik maziem lomiem īsti piemēroti nebija. Pirmo vietu ar 150 gramiem ieņēma Nils Emīls Eltermanis, 2. vietā ar 50 g smagu lomu ierindojās Jānis Zemītis, bet 3. vietu ieņēma Oskars Spakovskis. Cik īsti svēra Oskara zivs, nav zināms, tik sīka tā bija. Bet vienalga – trešā vieta godam nopelnīta.

Dāmām ieskaitē tika vērtēti tikai asari. Arī viņām re­zultāti līdzīgi. 1. vietu ieguva Sarmīte Kūlīte. Viņas loms bija 200 grami. 2. vie­tā palika Liene Strušele ar 50 gramu lielu lomu, bet 3. vietā Ļubova Pavlova ar vienu maziņu asarīti, kas nebija nosverams.

Vislielākajā – vīru – grupā laimīgā zivs bija rauda. Lai gan iepriekšējās dienās tās Baļotē esot ķērušās nonstopā, sacensību dienā tikai veiksmīgākie bija sakasījuši mazliet vairāk par kilogramu. Par uzvarētāju ar 1,250 kg smagu raudiņu lomu kļuva Igors Dubovskis. Otrajā vietā ierindojās Jurijs Ņikandrovs. Viņa loms svēra 1,20 kg, un vēl par 50 gramiem atpalika 3. vietas ieguvējs Jānis Viļevičs.

Sacensību tiesnesis Il­mārs Luksts neslēpa, ka sacensību formāts mainīts, lai ļautu godalgotajās vietās ierindoties arī citiem, varbūt ne tik meistarīgiem makšķerniekiem. Viltīgais pāns tomēr nav nostrādājis, un balvas atkal tikušas mūspuses spēcīgākajiem copmaņiem, kas allaž nosmeļ krējumu tuvākās apkārtnes mačos. Jāpiebilst, ka bez medaļām godalgoto vietu ieguvēji saņēma arī nelielas naudas balvas. Savukārt visi dalībnieki, neatkarīgi no rezultātiem, piedalījās SIA «Ripo AISK» veikala «Asars» sponsorētā makšķerēšanas lietu – barību, roku sildītāju un mekšķerīšu – izlozē. Lielākā daļa izvilkto zivtiņu tika nogādātas Jēkabpils dzīvnieku patversmes ka­ķiem. Ja pagājušogad pēc mačiem Baļotē minkām tika ap 40 kg kāruma, tad šogad vanniņā tikai knapi dibens bija nosegts.

Nākamās zemledus makšķerēšanas sacensības Jē­kabpils apkaimē notiks 25. februārī Kalna pagasta Priekulāna ezerā. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, iespējams, vēl vieni mači šosezon risināsies arī Krustpils novadā – uz pēdējā ledus Marinzejas ezerā.

Par bloga autora personīgajām veiksmēm (drīzāk gan neveiksmēm) šajos mačos var izlasīt ŠEIT!

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Sacensības ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.