Radžu ūdenskrātuvē krējumu nosmeļ Preiļu makšķernieki

z20

14. janvārī Radžu ūdenskrātuvē notika Jēkabpils atklātais čempionāts zemledus makšķerēšanā. Lai nedaudz izvēdinātu no organisma vīrusus, aizstaigāju līdz karjeram uzņemt kādu bildi  un paskatīties kā vīriem un sievām veicies.

Šogad sacensties gribētāju nebija pārāk daudz – 24 pieaugušie (arī divas dāmas)  un 5 jaunieši.  Laika apstākļi gan bija  tādi, kas zivju apetīti neveicināja – atkusnis, mainīgs vēja virziens un zems spiediens, kas  pēdējās diennakts laikā bija nokrities no 780 līdz 750 mm. Četrās stundās tikai uzvarētājs salasīja vairāk par kilogramu zivtiņu, pārējiem – krietni mazāk.  Pirmās stundas makšķernieki zivis bija meklējuši tuvāk niedrēm, taču kad nekas nav ķēries, pārvākušies tālāk no krasta.  Tā pa īstam cope sākusies, kad jau bijis jādodas uz svēršanu.

Pirmo vietu pieaugušo konkurencē ar 1,560 kg smagu lomu izcīnīja Ivars Bogotais no Preiļiem, otrais – Sergejs Pavlovs (0,785 kg), trešais – Pēteris Vorobjovs (0,570 kg). Jauniešu konkurencē uzvara preilēnietim Guntim Bogotajam (0,445 kg), otrais – Dmitrijs Stoļarovs (0,305 kg), trešais – Raivis Viļevičs (0,165).

Viens copmanis bija pamanījies uz mormiškas izvilkt arī mēra līdaciņu, taču tā pēc sacensību nolikuma lomā netika skaitīta.

Nākamie zemledus makšķerēšanas mači Jēkabpils apkaimē notiks 28. janvārī, kad Baļotes ezerā risināsies Krustpils novada sacensības. Sev esmu apsolījis  tajās piedalīties arī pats. Kā būs ar solījumu turēšanu, nevar zināt…

Neliels foto ieskats. Beigās arī divi mazi video no apbalvošanas:

z01

z02

z03

z04

z05

z06

z07

z08

z09

z10

z11

z12

z13

z16

z20

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Sacensības ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.