Krustpils novadā viss notiek

karpas-konkurss

Karpas ķeras, zivis tiek ielaistas, konkurss notiek…

Pēdējās nedēļas  laikā no Krustpils novada ienākušas labas ziņas, kas saistītas ar makšķerēšanu un zivīm. Visas tās apkopoju šajā rakstiņā.

Pirmā un galvenā ziņa – zivis ķeras arī ezeros. Vismaz Baļotes ezerā – noteikti, par ko liecina raksta  titulbilde. Kā šo foto savā Facebook profilā komentē Ilmārs Luksts – divu vīru dažu stundu loms Baļotes ezerā 12. aprīlī”. Karpu sezona sākusies!

Otrā ziņa – arī šogad tiek organizēts konkurss “Par lielāko zivi”. Tajā ikviens var piedalīties ar zivīm, kas noķertas Baļotes, Laukezera, Marinzejas, Baltezera, Ildzenieku ezerā. Tiks vērtēta lielākā (smagākā) zivs, neatkarīgi no zivs sugas, kā arī paredzēta speciālbalva oriģinālākajam lomam. Makšķerniekam nepieciešams iesūtīt fotogrāfiju ar noķerto zivi un jaunāko avīzes “Krustpils Novadnieks” izdevumu. Pieteikuma anketu ar fotogrāfiju var sūtīt uz e-pastu ilmars.luksts@krustpils.lv vai arī nogādāt Krustpils novada pašvaldības administrācijas ēkā Rīgas iela 150a, Jēkabpilī, vai kādā no novada pagastu pārvaldēm. Šogad balvu iegūs arī vienas makšķerēšanas licences īpašnieks, kas būs to nodevis loma uzskaitei. Jautājumu gadījumā var zvanīt 25671222.
Konkursa nolikums, pieteikuma anketa, kā arī 2015. gada konkursa rezultāti  pieejami novada mājas lapā krustpils.lv.

Nominācijā "Asprātīgāksis loms" pagājušogad uzvarēja šis loms, ko varētu nosaukt "Līdaka 50+"

Nominācijā “Asprātīgākais loms” pagājušogad uzvarēja šis loms, ko varētu nosaukt “Līdaka 50+”

Trešā ziņa — Novada ūdenstilpēs zivis tiek un vēl tiks ielaistas. 12. aprīlī Baļotes ezerā ielaisti pirmie 1400 kg spoguļkarpu, kuru vidējais svars ir 400 grami. To audzētājs un piegādātājs ir SIA “Oskars”  zivju audzētava Secē.  Savukārt Zivju fonds atbalstījis četrus projektus, un tas nozīmē, ka 21 tūkstotis līdaku vienvasaras mazuļu tiks ielaisti Laukezerā, Timsmales, Baļotes un Ildzenieku ezerā. 1432 eiro no Zivju fonda novads saņēmis arī informatīvajiem pasākumiem. To ietvaros tiks izdota bezmaksas brošūra ar  Makškerēšanas, vēžōšanas un zemūdens medību noteikumiem un licencētās makšķerēšanas noteikumiem Baļotes ezerā, kā arī uzstādīti divi informatīvi stendi pie Daugavas.

Karpas novads ielaiž par pašvaldības līdzekļiem. Šogad plānots to krājumus papildināt arī Marinzejes ezerā.

Karpas novads Baļotes ezerā ielaiž par pašvaldības līdzekļiem.  Šogad plānots to krājumus papildināt arī Marinzejas ezerā.

Un vēl ceturtā ziņa (pievienota 27. aprīlī). 23. aprīlī makšķernieki pēc copmaņa Ivara Ozoliņa iniciatīvas sakopa vienu Baļotes ezera stūrīti, izcērtot krūmus, pļaujot niedres un ierīkojot atpūtas vietu, grilu un laipu.

laipa1

Droši vien ka šīs četras ziņas šogad nebūs pēdējās, jo rosība novada ezeros paredzama liela – krastu sakārtošana, zivju ielaišana, Baļotes ezera izpēte, makšķerēšanas sacensības utt.

P.S. Baļotes ezerā kopš 2015. gada 1. septembra ieviesta licencētā makšķerēšana, ar kuru noteikts, ka lomā var paturēt trīs karpiņas. Vairāk par LM  ŠEIT.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts apsaimniekošana, Licencētā makšķerēšana ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.