Aicina uz Daugavas zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu publisko apspriešanu

daugava

Pašvaldību aģentūra grib apsaimniekot Daugavu no Pļaviņu ūdenskrātuves līdz Jēkabpilij. Vai makšķernieki būs ieguvēji?

Pagājušā gada sākumā Kokneses dome izteica iniciatīvu izveidot pašvaldību aģentūru Daugavas un citu publisko ūdeņu un blakusteritoriju apsaimniekošanai. Aicinājumu iesaistīties saņēma Pļaviņu, Jaunjelgavas, Aizkraukles, Salas un Krustpils novadi, kā arī Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Man īsti nav skaidrs, cik tālu ir tikuši ar šīs aģentūras veidošanu, bet kaut kāda kustība ir. Pavasarī nodibinājumam «Vides risinājumu institūts» (VRI) tika pasūtīts izstrādāt Daugavas posma no Pļaviņu ūdenskrātuves līdz Jēkabpilij zivsaimnieciskās apsaimniekošanas stratēģiju un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumus. Izstrādes finansēšanā, pie tam ne ar mazām summām, piedalījās visas iepriekšminētās pašvaldības. Ieguldījuma apjoms bija atkarīgs no apsaimniekotās upes teritorijas: Salas novadam tas bija 3104, Krustpils novadam — 1121, bet Jēkabpilij — 1050 eiro. Pārējiem novadiem, kas atrodas pie Pļaviņu ūdenskrātuves, tās summas droši vien bija vēl lielākas.
Izstrādāto dokumentu publiskā apspriešana notiks 25. janvārī plkst. 17.00 Kokneses novada domes lielajā zālē. Līdz šim par to vēstījusi tikai Krustpils novada mājas lapa, bet iespējams, ka drīzumā informācija parādīsies arī citos medijos. Mazliet dīvaini ir tas, ka nekādus dokumentus pašvaldības nav saņēmušas un, kā noprotams, līdz 25. datumam arī nesaņems. Varbūt šāda prakse ir normāla — neņemos spriest.  Pētījuma rezultātus sanāksmē prezentēs VRI pārstāvis Matīss Žagars. Apspriešanā “aicināti piedalīties makšķernieki, viesu namu īpašnieki, uzņēmēji un citi, kam interesē pētījuma rezultāti un turpmākā publisko ūdeņu apsaimniekošanas plānošana un aizsardzība”.
Noskaidroju, ka priekšlikumus varēšot iesniegt līdz 2. februārim. Ļoti jau nu īss termiņš — kamēr pašvaldības informēs, ka kaut kas vispār ir pieejams apspriešanai, kamēr kāds izdomās aiziet tos dokumentus apskatīt, izstudēs un izdomās priekšlikumus, termiņš jau būs beidzis.

Kad sākās runas par aģentūras veidošanu, tika pieminēti vairāki mērķi — krastu labiekārtošana, tūristu piesaistīšana, laivotāju pieturvietu iekārtošana utt., bet zivsaimnieciskā apsaimniekošana tika minēts kā viens no tiem. Tagad izskatās, ka tieši pēdējais ir izvirzījies par galveno, vai, iespējams, tas ir visvieglāk realizējamais. Un tur var dabūt naudiņu ārā! Kā? Ieviešot licencēto makšķerēšanu! Bet pagaidīsim līdz 25. janvārim…

Ko zinātnieki izpētīja, un ko lēma 25. janvārī, lasiet ŠEIT!

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Licencētā makšķerēšana, zivis, Zivju aizsardzība, Zivju resursi ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Aicina uz Daugavas zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu publisko apspriešanu

  1. juris32 saka:

    Pagaidām izskatās, ka bažas par LM ieviešanu bijušas priekšlaicīgas. Potenciālie apsaimniekotāji gadus trīs šo jautājumu solījās necilāt. Bet par pētījumiem un stratēģiju, iepostēšu pēc kāda laiciņa, kad būšu saņēmis pētījumu materiālus,,kurus sola ap 2. februārī izsūtīt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.