Sākta zivju ielaišana Krustpils novada ezeros

Uz karpu ielaišanu ezeros zinātnieki raugās šķībi, tādēļ šis pasākums Baļotes ezerā pilnībā finansēts par pašvaldības līdzekļiem.

Uz karpu, kā Latvijai neraksturīgas zivju sugas,  ielaišanu ezeros zinātnieki raugās šķībi, tādēļ šis pasākums Baļotes ezerā pilnībā finansēts par pašvaldības līdzekļiem.

Realizējot projektus, kas finansēti gan ar Zivju fonda līdzdalību, gan tikai par pašvaldības līdzekļiem, šonedēļ sākās zivju ielaišana Krustpils novada ūdeņos.

Pirmdien Baļotes ezerā, kur no 1. septembra tiek organizēta licencētā makšķerēšana, tika ielaisti līdaku mazuļi, bet trešdien sākts ielaist arī karpas. Pēc projekta, ko pilnībā finansē pašvaldība, Baļotes ezers papildināsies ar 1445 kg karpu par kopējo summu 2890 EUR (bez PVN). Zivju svars ir no 1 līdz 1,5 kg.

karpas2

Līdzīgs pasākums tika veikts arī pagājušogad. Karpas smuki sāka ķerties jau no maija, un tas bija viens no iemesliem licencētās makšķerēšanas ieviešanai Baļotē.

Novada vides aizsardzības speciālists Ilmārs Luksts pastāstīja, ka, lai gan zivis ielaistas vienā vietā, tās ātri izklīdīs pa eze­ru. Makšķer­nie­kiem šogad tās noķert diezin vai izdošoties, jo pa­rasti zivis pēc ielaišanas ne­barojas, taču nākamgad tās varētu būt lomos bieži. Šo­gad ielaisto karpu svars pēc gada varētu sasniegt jau 3 kg. Lai ezers kļūtu makšķerniekiem interesantāks, karpu ielaišana turpināsies arī nā­kotnē, un, iespējams, ar lai­ku Baļotē varēs rīkot pat karpu ķeršanas sacensības. Savu­kārt, lai pievilinātu copmaņus arī ledus sezonā, tiekot domāts par plaužu ielaišanu. Tie atšķirībā no karpām ķeras arī ziemā.

karpas3

Viss tiek nosvērts, fiksēts un dokumentēts.

Projektu vadītāja Astra Biseniece pastāstīja, ka jau tuvāko nedēļu laikā zivju mazuļu ielaišana turpināsies arī citās novada ūdenstilpēs. Līdacēni tiks ielaisti Marin­zejas un Ildzenieku ezerā, bet zandarti — Laukezerā un Daugavā. Viņa arī izteica gandarījumu par šogad pa­veikto. Pagājušogad rakstījuši vienu kopīgu projektu zivju resursu palielināšanai, bet šogad — katram ezeram atsevišķi. Tas ļāvis no Zivju fonda kopumā saņemt lielāku atbalstu.

karpas4

Ielaistās zivis kādu brīdi palēkāja pa līcīti, bet fotogrāfam, diemžēl, fiksēt to prieka izpausmes neizdevās – vienmēr aparāts nostrādāja par vēlu.

Vēl jāpiebilst, ka Zivju fonda pārstāvji nesen viesojās novadā, lai pārbaudītu, kā realizēti fonda finansētie projekti. Ar redzēto Rīgas kungi bijuši apmierināti un novadu par paveikto zivju aizsardzībā un resursu palielināšanā uzslavējuši.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts ezeri, Licencētā makšķerēšana, Zivju resursi ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.