Vietalvieša veiksme Baļotē

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jānis Kūlītis un Baļotes ezera  karpa

Stāstu sākšu iztālēm un pamazām. Pirmdien, 24. augustā,  Krustpils novada zivju uzraugi Ilmārs Luksts  un Normunds Zizlāns mani uzaicināja aizbraukt līdzi reidā uz Baļotes ezeru. Piekritu, jo gatavoju rakstu  avīzītei par šo ezeru (publicēts šeit).

Nu, tātad, pie ezera bijām, kad jau sāka mesties krēsla.  Noklausījos vīru stāstāmo, šo to pieskribelēju savā blociņā, bet mani vedēji vēl pārbaudīja dokumentus tur esošajiem trim makšķerniekiem. Tiem nebija veicies, tikai pa pāris asarīšiem un ķīšiem. Visi cerēja uz karpām, bet līdz tumsai bija tukšā.  Ilmāram bija ziņas, ka pēcpusdienā viens vīrs ar laivu iebraucis makšķerēt (no kurienes šīs ziņas – arī par to nākamajā rakstā).  Kad jau bija pavisam satumsis, arī mēs laidāmies ar laivu iekšā ezerā. Ar nakts redzamības aparātu laiviņa un makšķernieks ātri tika atrasts, dokumenti pārbaudīti un varējām pārmīt ar copmani kādu vārdu.

Tas izrādījās Jānis Kūlītis no Vietalvas. Makšķernieks pastāstīja, ka nesen te tuvējās mājās esot bijis darīšanās, un saimniece pastāstījusi, ka ezerā ķeroties karpas. Tad nu šis atbraucis ar visu amunīciju un gribot izmēģināt laimi pirms vēl te ieviesta licencētā makšķerēšana (no 1. septembra). Līdz sarunas brīdim gan nekas nebija pieķēries.

Novēlējām Jānim  “ne asakas!” un braucām malā. Pēc divām dienām saņēmu Ilmāra e-pastu, ka  vietalvietis tajā naktī ticis pie smukas karpas. Bilde un anketa iesūtīta Krustpils novada konkursam “Par lielāko  zivi”.  Izsēdēja tomēr Jānis savu Lielo!

Un, lūk,  arī dati no iesūtītās anketas: makšķernieks – Jānis Kūlītis; makšķerēšanas vieta – Baļotes ezers, Krustpils novads, Kūku pagasts; zivs – karpa, 12,06 kg, 93 cm; noķeršanas laiks – 25. augusts 4.30; makšķerēšanas metode – pludiņmakšķerēšana; ēsma – konservēta kukurūza; laika apstākļi – DA vējš, +15 grādi.

Nu ko lai piebilst? Pa smuko!

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts ezeri, Inspektori, Trofejas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.