Zivju fonda nauda tiek arī Krustpils un Viesītes novadam

eirozivs Krustpils novada pašvaldība saņēmusi atbalstu pieciem Zivju fonda padomē iesniegtajiem projektiem par zivju resursu pavairošanu. Projektos paredzēts šogad Baļotes, Marinzejas un Ildzenieku ezeros kopā ielaist 21600 vienvasaras līdaku mazuļu, bet Laukezerā un Daugavā — 21500 šīgadeņa zandarta mazuļu. (Lai piedod lasītājs, bet īstas skaidrības, kas ir “vienvasaras” un kas “šīgadeņa” mazulis, man nav. Pieņemu ka tāda maza zivtele pāris gramu svarā.) Kopējās projektu izmaksas ir 18480 eiro, no kuriem pašvaldības līdzfinansējums sastāda 1671,60 eiro. Padome neatbalstīja divus no novada iesniegtajiem projektiem par zandartu ielaišanu Marinzejas un Baļotes ezerā. ilmars

— Mēs mēģinājām dabūt no zivju fonda vairāk līdzekļu un šiem ezeriem rakstījām katram divus projektus – gan līdakas, gan zandartus. Protams, Zivju fonds lēma, ka atbalstīt var tikai vienu projektu katram ezeram. Projektu “Zivju mazuļu ielaišana Daugavā” zivju fonds atbalstīja bez pašvaldības līdzfinansējuma. Grūti man bija pārliecināt deputātus un kolēģus par projekta nepieciešamību. Zandartus Daugavā domāts ielaist Vīpes un  Krustpils pagastā. Projektus plānots realizēt līdz  oktobra beigām. Šobrīd ir izsludināts zivju iegādes iepirkums, — stāsta novada Vides aizsardzības nodaļas vadītājs Ilmārs Luksts.

Viens projekts bija iesniegts arī sabiedrības informēšanas pasākumiem: „Sabiedrības informēšanas pasākumu organizēšana Krustpils novada ūdenstilpju zivju resursu saudzīgai izmantošanai”. Tajā bija pieprasīti 3561 eiro. Zivju fonda padome piešķīra tikai 891 eiro, ja pašvaldības līdzfinansējums būs vismaz 111 eiro.

— Žēl, ka neatbalstīja 100 % apmērā. Atbalstītā daļa ir 2 stendi pie Baļotes un Marinzejas. Tajos būs vispārējā informācija par katru konkrēto ezeru, vispārējie uzvedības noteikumi atpūtas vietās un kodolīgi makšķerēšanas noteikumi. Otra projekta daļa sevī ietvēra jauno Makšķerēšanas noteikumu publicēšanu. Tos bijām paredzējuši publicēt makšķerniekiem vieglāk uztveramus (tabulas, zīmējumi u.c), tie būtu uz A6 formāta laminētām četrām kartiņām, kuras kopā sastiprinātas ar metāla gredzenu. Nopirku tādas Igaunijā ar kaimiņzemes makšķerēšanas noteikumiem. Uz neatbalstīto projektu rēķina ietaupīsim mūsu līdzfinansējumu, un to mēģināsim novirzīt šo kartiņu drukai. Tie makšķerniekiem tiks dalīti bez maksas, tāpat kā iepriekšējie mūsu MN bukleti. Zivju fonds iedalīja 20 000 eiro MOSP makšķerēsanas noteikumu un ētikas kodeksa izdošanai, bet mani dikti māc šaubas vai tie līdz Krustpilij vai Jēkabpilij maz nonāks, — tā I. Luksts. Pēc neoficiālas informācijas gandrīz 10000 eiro esot piešķirts arī inventāra projektā. — Mēs strādajam gan ar atkritumiem, gan ar derīgo izrakteņu karjeriem, gan ar ūdeņiem. Uz citu pašvaldību fona, pateicoties atkritumu poligonam “Dziļā vāda”, mums ir lieli ienākumi dabas resursu kontā, tāpēc pašvaldība var atļauties arī kaut ko dot dabai atpakaļ, — rezumē I. Luksts.

laukezers

Pirms daudziem gadiem Laukezerā kaut kādu mistisku apsvērumu rezultātā ielaida foreles. Eksperiments, kā dzirdēts, beidzies neveiksmīgi. Varbūt zandarti ezerā iedzīvosies labāk. Foto no krustpils.lv

No sevis  piebildīšu, ka oficiālu murdu Krustpils novada ezeros vairs nav. Novada deputāti jau pagājušogad nolēma, ka nav jēgas laist par pašvaldības naudu iekšā zivis, ja ar “pašpatēriņa” murdiem tās ķeksē ārā. Liekas, jēdzīgs lēmums. Kaut kas no Zivju fonda naudas tiks arī diviem lielajiem Viesītes novada ezeriem – Saukas un Viesītes. Viesītes novada dome bija pieprasījusi 1119 eiro zivju resursu papildināšanai Viesītes ezerā. Piešķirts gan mazliet mazāk — 817 eiro. Savukārt Saukas dabas parka biedrības projekts “Zivju resursu papildināšana Saukas ezerā“ no fonda saņēmis 4010 eiro. Biedrības līdzfinansējums — 1000 eiro. Par projekta naudu ezerā tiks ielaisti 12 tūkstoši līdaku mazuļu. Nu ko lai saka? Kas naudu prasa, tas arī dabū. Bet kur citi novadi? Aknīste laikam tomēr ūdeņiem nabadzīgāka, bet vai tādu trūkst Jēkabpils un Salas novadā (kaut vai tā pati Daugava, Vīķezers, Biržu karjers, Vārzgūnes ezers)?

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts ezeri, Zivju resursi ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.