Trakie uz ledus

ledusledus

Tupus vai rāpus, bet tā zivtiņa kaut kā ir jāizmāna…

“Trakie uz ledus!” –  iespējams nodomāja kāds nejaušs vērotājs, kam gadījās svētdien, 11. janvārī, no rīta doties garām Radžu ūdenskrātuvei. 36 vīriem un 3 sievām brīdinājums par vētru, pamatīgais vēja pūtiens un sniegs ar lietu nebija šķērslis, lai sacenstos par Jēkabpils atklātā čempionāta zemledus makšķerēšanā balvām vai vienkārši pamērotos savā starpā.

Tā saucamo “brīnumu lauku” iepretim pludmalei, kur vējš pūš visstiprāk, bija ”okupējuši” atbraucēji no Kalsnavas, Kokneses, Ērgļiem, Preiļiem un Sāvienas, kas nopietni bija iecerējuši nocelt balvas vietējiem Jēkabpils zivju matadoriem. Kā vēlāk izrādījās – cerībām bija nopietns pamats. Vietējie “ganījās” salu aizvējā sev labi zināmās vietiņās, kur iespējams jau sestdien bija labi patrenējušies un zivis iebarojuši. Šoreiz ar to nebija līdzēts — godalgotajās vietās tika kalsnavieši Ingars Ūdris (2820 gr) un Jānis Viļevičs (2670 gr), kā arī Ivars Bogotais no Preiļiem (2405 gr). Labākais no jēkabpiliešiem – Pēteris Vorobjovs ieņēma 4. vietu. Lomos, kā jau ierasts – asarīši, raudiņas un ķīši.

- Ja ir kārtīgs apģērbs, šitāds pūtiens nav nekas briesmīgs, - tā Andrians no Kokneses. Uz Jēkabpils mačiem viņš brauc regulāri. Pirms trīm gadiem ieņēmis pat trešo vietu.

– Ja ir kārtīgs Norfin kostīms, šitāds pūtiens nav nekas briesmīgs, – tā Andrians no Kokneses. Uz Jēkabpils mačiem viņš brauc regulāri. Pirms trim gadiem ieņēmis pat trešo vietu.

Minolta DSC

Lienei no Ērgļiem ziemas cope un sacensības nav nekāds ekstrēmais pasākums. Iecienītākais viņai ir Alauksta ezers.

Aivars, Lienes vīrs, žēlojās, ka sieva viņu vienmēr apķerot - gan sacensībās, gan praktiskajā copē.

Aivars, Lienes vīrs, žēlojās, ka sieva viņu vienmēr apķerot – gan sacensībās, gan praktiskajā copē.  Rīta pusē esot kaut kas tik  liels uzsēdies, ka nevarējis pacelt. Monstrs aizgājis ar visu mormišku.

Minolta DSC

Ja ikdienas copē kārtīgs makšķernieks uz tādām zivtelēm uzšķaudītu, sacensībās katrs grams ir no svara, un kulēs tiek bāzti pat caurspīdīgie ķīši.

Minolta DSC

— No rīta, kamēr bija tas lielais pūtiens, ķērās labāk, – saka Jānis Viļevičs.

Minolta DSC

Ingars Ūdris spriež, ka uzvarai vajadzētu pietikt ar kādiem 3 kilogramiem. Stundu pirms maču beigām viņam esot ap 2 kg. Jāstrādā. Kopš rīta izurbis kādus 15 caurumus. Strādājot gan tikai trīs no tiem. Kamēr runājam, Ingars izurbj vēl piecus. Var redzēt, ka strādā profesionālis, un tiešām, savulaik viņš bijis Latvijas jaunatnes čempions.

Viktors Ūdris, stāsta, ka dēlam vars līdzi netiekot. Lai vai kā, bet klase viņa copes manierē ir jūtama -   Viktors netirina makšķerīti, bet strādā slaidiem vēsieniem. Raudiņas ķerās...

Viktors Ūdris, stāsta, ka dēlam līdzi vairs  netiekot. Lai vai kā, bet klase viņa copes manierē ir jūtama – Viktors netirina makšķerīti, bet strādā slaidiem vēsieniem. Raudiņas ķerās… Viņš pats organizē sacensības Kalsnavas pusē. Tur arī jēkabpilieši esot bieži viesi.

Pēc ilgas klīšanas pa "brīnumu lauku" beidzot izdodas satikt kādu jēkabpilieti. Juris Skutelis stāsta, ka sacensībās piedalās no 80. gadu sākuma. Tajās viņu ievilcis kaimiņš Konstantīns Martinovs.

Pēc ilgas klīšanas pa “brīnumu lauku” beidzot izdodas satikt kādu jēkabpilieti. Juris Skutelis stāsta, ka sacensībās piedalās no 80. gadu sākuma. Tajās viņu ievilcis kaimiņš Konstantīns Martinovs. Šodien gan uz panākumiem necerot, nav vairs tā reakcija kas jaunībā.  — Pirms pāris gadiem ar 7,5 kg līdaku, ko noķēru Ziemļsusējā, biju ticis žurnālā “Copes Lietas”, – palielās Juris.

Arī Sāvienas ezera apsaimniekotājs Vairis Viļevičs atzīst, ka laba vieta viņam nespīd, tādēļ ir gatavs dalīties ar problēmām par sava ezera problēmām. Līmenis ezerā kāda pārcentīga meža apsaimniekotāja dēļ, kas iztīrījis un padziļinājis iztekošo upīti,  esot nokritis par 70 cm. Jādomā un jāpēta, ko tagad darīt.

Arī Sāvienas ezera apsaimniekotājs Vairis Viļevičs atzīst, ka laba vieta viņam nespīd, tādēļ ir gatavs dalīties ar problēmām par sava ezera problēmām. Līmenis ezerā kāda pārcentīga meža apsaimniekotāja dēļ, kas iztīrījis un padziļinājis iztekošo upīti, esot nokritis par 70 cm. Jādomā un jāpēta, ko tagad darīt.

Minolta DSC

Ne visi ķer kilogramiem zivju, bet svaigs gaiss tiek visiem vienlīdzīgās devās.

Pazīstamais Jēkabpils makšķernieks Ivars Mednis, stāsta ka šodien ne visai veicies.  Radžu ūdenskrātuvē esot reti, jo vairāk makšķerē Daugavā. Decembrī, kamēr vēl bija ledus, pie tilta divu stundu laikā ar bezēsmas  mormišku noķēris 37 asarus, no kuriem lielākā daļa bijusi pannenieki".  Radžos bezēsmas mormiška nestrādā, uzskata pieredzējušais copmanis.

Pazīstamais Jēkabpils makšķernieks Ivars Mednis, stāsta, ka šodien ne visai veicies. Radžu ūdenskrātuvē esot reti, jo vairāk makšķerē Daugavā. Decembrī, kamēr vēl bija ledus, pie tilta divu stundu laikā ar bezēsmas mormišku noķēris 37 asarus, no kuriem lielākā daļa bijusi “pannenieki”. Radžos bezēsmas mormiška nestrādā, uzskata pieredzējušais copmanis.

Minolta DSC

Arī jēkabpilietis Aleksandrs sevi pie favorītiem nepieskaita. Sākumā ķēries tīri labi, bet tad cope aprāvusies.

Sacensības beigušās, jāiet uz svēršanu.

Sacensības beigušās, jāiet uz svēršanu.

Drīz jau viss būs nosvērts un uzvarētāji zināmi.

Drīz jau viss būs nosvērts un uzvarētāji zināmi.

Minolta DSC

Kas dzīvo namiņā? Inspektors Aivars Druvenieks un sacensību galvenais tiesnesis Jurijs Ņikandrovs.

22

Un te jau arī viņi, godalgoto vietu ieguvēji (no kreisās): Jānis Viļevičs (2 v.), Ingars Ūdris (1 v.), Ivars Bogotais (3. v.)

Apmierināta arī Ļubova Pavlova - ar 2040 gramiem viņa ir iekabinājusi lielākajai daļai veču.

Apmierināta arī Ļubova Pavlova – ar 2040 gramiem viņa ir iekabinājusi lielākajai daļai veču.

Ļubai arī neparastākais loms - Radžu karjera vēzis.

Ļubai arī neparastākais loms – Radžu karjera vēzis, kas loma svarā gan netika ieskaitīts.

Speciālbalva arī sacensību vecākajam dalībniekam - astoņdesmitgadniekam Vairim Viļevičam.

Speciālbalva no inspektors Aivara Druvenieka  sacensību vecākajam dalībniekam – astoņdesmitgadniekam Vairim Viļevičam.

25

Arī bez balvām palikušie neizskatās nez ko bēdīgi.

Nākošie mači Jēkabpils apkārtnē jau drīz...

Nākamie mači Jēkabpils apkārtnē jau drīz…

Lai urbji un āķi vienmēr asi!

Lai urbji un āķi vienmēr asi!

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Cope, ledus, Sacensības ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.