Dažādas zivju ziņas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vairākās ūdenstilpēs ielaisti zivju mazuļi.

Ieliku dažas salasītas ziņas par un ap zivīm no Jēkabpils apkārtnes. Galvenokārt tāpēc, lai aizvāktu savu ģīmi no lapas sākuma (skat. nākamo rakstu). Zivis dažreiz ir ne tikai gudrākas, bet arī smukākas par makšķerniekiem… 11. novembrī  krustpils.lv ziņo, ka oktobrī noslēgusies līdaku mazuļu ielaišana Krustpils novada ūdenstilpēs. Pašvaldība saņēmusi atbalstu trim Zivju fonda padomē  iesniegtajiem projektiem par zivju resursu pavairošanu. Marinzejas ezers kļuvis par  9500 vienvasaras līdaku mazuļiem bagātāks. Tikpat līdacēnu ielaists arī Baļotes ezerā, bet Laukezerā – 5000.

DSC_0465

Līdacēnu atvešanu un ielaišanu ezeros nodrošina Z/s “Straumēni” no Limbažu novada, Sandis Dzenītis no Durbes novada un SIA “Zive” no Tukuma novada


24. oktobrī Radžu ūdenskrātuvē ielaisti 1380 līdaku mazuļi. Zivju mazuļu piegādi un ielaišanu veikusi zemnieku saimniecības „Kalves”. Paredzēts vēl ielaist balto amūru, asaru un karūsu mazuļus. Projektu ar 1400 naudiņām finansē Zivju fonds, bet Jēkabpils pašvaldība piesviedusi 350 eirikus.

lidaka

Varbūt tagad arī man Radžos veiksies labāk. Līdz šim vienīgā izvilktā (uz ūdas) līdaka knapi turēja mēru.


Sadarbojoties Saukas dabas parkam un BIOR, oktobrī Saukas ezerā tika ielaisti iezīmēti līdaku mazuļi. Šogad institūts sāk iekšējo ūdeņu analīzi, un šajā nolūkā pirmo reizi tiek iezīmēti līdaku mazuļi. Saukas ezers ir pirmais un šogad arī vienīgais, kur tiek ielaisti iezīmēti līdaku mazuļi. Institūta pārstāvji šo ezeru izvēlējušies tāpēc, ka tur tiek piekopta laba apsaimniekošanas prakse. Savā rakstā Saukas ezera zandartu vilinājums jau rakstīju par to, ka apsaimniekotāji lauza galvas, kāpēc šajā ezerā reti trāpās lielas līdakas. Varbūt tagad kaut ko izpētīs. Bet, ja makšķerniekam ir izdevies tādu iezīmētu zivi noķertu, tad neatkarīgi no tā, vai tas lomu paturēs vai atlaidīs, jānoraksta zivs numurs, tā jāizmēra gan svarā, gan garumā un jāziņo BIOR (tel. 2942­74­91 – Ruta Medne;  e-pasts: zivdep@bior.gov.lv) vai apsainiekotājam (tel. 29428226 – Gita Kļaviņa). Tātad C&R cienītājiem uz Sauku turpmāk jābrauc ne tikai ar mērlentu un svariem, bet arī rakstāmo.

iezime

Iespējams, ka tā iezīme izskatās šādi. Avotā, no kura ņēmu šo ziņu, tuvāk nekas nebija sacīts.


Man jau pasen ir neveselīga interese par to, cik tad daudz naudiņas iekasē inspektori, sodot par makšķerēšanas pārkāpumiem. Izrādās, ka tās nav nekādas slepenās ziņas ,un šādus datus, atsaucoties uz savu darbavietu, man izdevās dabūt no Daugavpils Reģionālas vides pārvaldes. Tātad – no gada sākuma piecos novados (Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Salas un Aknīstes) un Jēkabpilī ir pieņemti lēmumi 34 administratīvo pārkāpumu lietās un 34 personas arī nostrāpētas. Četriem razbainiekiem uzlikts tāds “bargs” sods kā brīdinājums, savukārt pārējiem 30 – naudas sodi no 15 līdz 450 eiro. Kopā samesta kolete – 3260 eiro. Vai tas ir daudz vai maz? Drīzāk maz, zinot, kas darās mūsu ūdeņos. Nu jā, vēl arī sākts kriminālprocess pret vienu zivju bendi, kas nodarījis skādi 13 tūkstošu vērtībā. Bet par to jau bija ziņa visos portālos.. Mani tikai izbrīnī viena lieta – vai administratīvie sodi palikuši maigāki, vai arī man personīgi trāpījušies bargi inspektori, jo, kad savos makšķernieka gaitu pirmssākumos paša stulbuma dēļ nonācu zivju sargu nagos, viņi dievojās, ka par 20 latiem mazāku sodu man nemaz nevar uzlikt, ja arī gribētu. Hmmmm…. (Par manu pirmo un vienīgo administratīvo pārkāpumu pie ūdeņiem var lasīt pastāstā “Stāsts ar divām morālēm” kas atrodams ŠEIT)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pirms daudziem gadiem Aiviekstē. Breksi dēls aizķēra ar spiningu.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Inspektori, Saukas ezers, Zivju aizsardzība, Zivju resursi ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.