Vai rudens lielā?

Lidaka3kg

Lubāna līdaka 3 kg uz Mepps Aglija

Pēc sestdienas lauku darbiem kauli tā kā stīvi un svētdiena rītā, pirmo rīta cigareti izbaudot, pārliku prātā, vai braukt uz Lubānu spiningot, vai tomēr labāk grābt lapas. No rīta bija smuka salna, un saule ausa sarkana, bet laika ziņas dienā solīja stipru lietu. Tomēr vienmēr jau pastāv iespēja, ka meteorologi kļūdījušies.  Neskaidra vīzija par lielajām rudens līdakām prātu neatlaidīgi svēra uz spininga pusi. Lapas var pagaidīt.

Kamēr tiku līdz ezeram, debesis jau bija  nomākušas. Ap deviņiem ielaidu laivu un lēnām čubināju uz savām vietām. Ap 10.00 uz sudrabota rotiņa paņēma zemmēra līdacēns. Ierijis nabags līdz aknām, nez vai būs dzīvotājs. Laiks sāka mainīties  uz slikto pusi –  vispirms bira tāds kā sasalis ledus, bet tad pamazām sāka līņāt. Pēc brītiņa lēnām garām pukšķināja velcētājs. Šim kaut kas esot uzsitis, bet nav uzsēdies. Jauki, saku,  tad jau viss labums vēl priekšā. Abi nosmejamies un uz šīs nots šķiramies, t.i. velcētājs aizbrauc tālāk, bet es pārbraucu uz citu vietu. Vējš manu laivu pūš nost no manas izvēlētās vietas, un tā kā esmu slinks enkura mērcētājs, piesienos pie pirmā kaut cik pieņemamā koka. Vieta nav slikta, vasarā copes te ir bijušas, kāpēc lai nebūtu arī rudenī?  Mētāju Mepps Aglija kapara Nr. 4 rotiņu un ar vienu aci redzu, ka tuvojas mans iepriekšējais velcētājs, un nodomāju, ka varēs atkal patrīt mēles. Ui, zaceps… Nē, kaut kas nav riktīgi, aukla iet uz sāniem. Ir…  Pretestība no zivs puses nebija neko liela, bremze tikai mazliet iečīkstējās pāris reižu.  Tomēr, kad līdaku ieraudzīju virs ūdens, prieks saskrēja  biksēs- man reti kad izdodas tādu izvilkt. Kad zaļsvārce pārvēlās pāri sačoka malai, emocijas nevarēju valdīt, un skaļš Yahooooooooo pārvēlās pāri Lubāna plašumiem.  Velcētājs manu prieku centās  pabojāt, sakot, ka vakar esot izvelcējis lielāku par manējo. Ne-ti-cu!!!

Laikam no mana skaļā bļāviena debesis pamodās, un sāka līt vēl stiprāk. Jutu, ka pietiek un jātaisās uz mājām. Sastingušiem pirkstiem tiku līdz autiņam. Braucot mājās pārdomāju, vai šī bija no tām lielajām rudens līdakām, uz ko visi tā cer, vai arī tā LIELĀ  mani vēl gaida…

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Cope, Lubāns, līdaka ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.