Viena jauka diena starp lietavām

Dažādībai  – mana personīgā copes atskaite. 

Asaris

Labs dienas sākums, turpinājums vēl labāks.

Beidzot sestdien (28. jūnijā)  iekrita viena jauka diena starp daudzām lietainām un vējainām. Pēc sajūtas, kad roka jūt auklas galā līdaku, izslāpusī dvēsele rāvās uz ezeru, bet prāts atgādināja par zāles pļaušanu lauku mājās. Lai kaut kā šīs abas lietas iespētu, uz  copi  taisos jau no pusčetriem. Ap pieciem esmu uz ūdens, vietā, kura tik ierasta – Maltas vecā gultne pie Lubāna.  Rīts burvīgs, pamazām aust saule un migla sāk izklīst, vēja arī tikpat kā nav – viss kā sinoptiķi  solīja.  

Lubāns, rīts

Mans daudz cietušais Holidejs sagatavots

Brīnumainā kārtā citu spiningotāju nav, vien divi vīri tup laivā ar pludiņmakšķerēm.  Iespējams visi no citām vietām brauc dziļāk ezerā, jo liegums beidzies 20. jūnijā. Līdz pirmajai copei jāgaida krietns brīdis, jo ierastās vietiņas klusē – vēl plēsoņām nav brokastlaiks. Pirmie pamožas mazie asarēni un ap septiņiem kaķim pusdienas ir sagādātas. Tad jau arī kaut kas mazliet nopietnāks iekāro manu rotiņu. Mazliet  neveikli iznāk vilkt caur zālēm, un tas kāta tirinātājs tur iesprūst. Caur polarizētajām brillēm redzu, ka nav vis zemmēra līdacēns, bet smuks asaris. Kaut kā tomēr to  izdodas izmānīt.

Asaris ir laba lieta, bet tomēr esmu braucis pēc līdakām. 7.30 pirmā ir pamodusies un pārceļo uz laivu. Izmērs ne pārāk iepriecinošs – tikai 55 cm.  Nākamās trīs copes ar apskaužamu regularitāti ik pēc stundas, bet diemžēl tikpat konsekventi samazinās arī zivju izmērs – katra nākošā par 1 cm mazāka. Punktu copei ap vienpadsmitiem pieliek piektā zaļsvārce – jau krietns zemmērs.  Lietainajās dienās līdakas laikam bija stipri  pabadējušās, jo visas āķi ierijušas tik dziļi, ka nākas lietot instrumentus, lai to dabūtu ārā.

lidakas-plus-asari

Vienīgā reize šosezon, kad tiku pie četrām mēra līdakām.

Tā kā galvenais šai dienā bija kaut ko vispār izvilkt, strādāju ar rotiņiem un gar zālēm, tādēļ varbūt tas izmērs arī tik necils. Tika mainīti kādi četri, bet copes atnesa tikai sudraba krāsas Blue Fox ar sarkanu grabuli.

Rezumējums: copes sajūtas pēc kāda ilgāka laika atgūtas, bet turpmāk jāpiestrādā pie izmēriem. Nākamajā reizē jāizbrīvē vairāk laika un jāiebrauc tālāk ezerā.  Zāle todien  arī tika nopļauta un līdz ar to gan cope, gan diena kopumā izdevusies.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Cope, Lubāns, līdaka, Rotiņi, spiningošana ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.