Sākusies kaut kāda kustība ap Baļotes ezeru

bqloteSavā avīzē “Brīvā Daugava” atradu tādu rakstiņu “Labiekārtos Baļotes ezera apkārtni”. Tur rakstīts: 

“Krustpils novada domes ko­mitejās sprieda par iespēju sakārtot Krustpils novada vienu no lielākajām ūdenstil­pēm — Baļotes ezeru. Tika at­zīmēts, ka tam nav publiskas pieejamības. Novada Vi­des dienesta vadītājs Ilmārs Luksts norādīja, ka lielākais publiskais ezers palēnām iet bojā, to nevar izmantot ne novada iedzīvotāji, ne tūristi. Ceļš ved caur diviem privātīpašumiem. Ja ezeru ne­ap­saimniekos, vai ir jēga laist tajā zivis? (…)

Aizvadītajā gadā veiktajā pētījumā par Baļotes ezera ekoloģisko kvalitāti un tās uzlabošanu zivju resursu pa­lielināšanas nolūkā, sacīts, ka ezers publiski netiek iz­man­tots, un pieeja pie tā pat traucēta. Lai ezers būtu pub­liski pieejams, ir jāno­drošina vismaz viena vieta piebraukšanai ar automobili, pludmale jāaprīko ar at­kritumu konteineriem un ugunskura vietu. Domes sēdē tika skatīti di­vu privātpersonu iesniegumi, kuros viņi atsakās no zemes platības Kūku pagastā  ar nekustamā īpašuma aprobežojumu — Baļotes ezera aizsargjosla un  tauvas aizsargjosla. Šīs pla­tības pašvaldībai vajadzīgas, lai varētu nodrošināt pie­kļuvi ezeram. Deputāti nolēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz abiem zemes gabaliem, jo šādā veidā būs iespējama ūdenstilpnes un tās teritorijas sakārtošana un labiekārto­šana, un līdz ar to ezers būs pie­ejams sabiedrībai.

 Man liekas tā ir pozitīva ziņa, jo kaut kas ar to ezeru nav kārtībā. Ilmārs ir vīrs savā vietā: 1) nahrenizēja tos apsaimniekotājus, kas neko apsaimniekot nespēja, 2) sāk  atgriezt cilvēkus pie ezera, jo atceros, ka 90 gados tā bija iecienīta peldvieta, jo raugi, ja tur cilvēki nerādās var saimniekot maliķi; 3) sāka cilāt jautājumu par ezera piesārņojumu.

Un te Vidusdaugavas TV sižets, kas uzņemts dažus mēnešus pēc šī rakstiņa tapšanas. Viss notiek!

Un vēl viens Vidusdaugavas TV sižets par Baļoti (2015. gads). Nu patīk man kā Ilmārs strādā!

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts ezeri, Zivju aizsardzība ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.