Zivju aizsardzība nav pamesta novārtā

Untitled-3dJau labu laiku kā Zivju resursu aizsardzības biedrība pārtapusi par Dabas resursu aizsardzības biedrība. Vai zivju aizsardzībai tagad pievērsta mazāka uzmanība?
— Noteikti nē, tomēr tagad esam pievērsušies arī vides aizsardzības jautājumiem — stāsta biedrības vadītāja Līga Luksta.

— Biedrībā ir 3 sabiedriskie inspektori, taču reidos piedalās arī biedri, kas tikai plāno piedalīties inspektoru atestācijā. Protams ar šādiem resursiem mēs nevaram pilnībā nodrošināt zivju aizsardzību visā Krustpils novada un pilsētas teritorijā. Šogad esam izbraukuši 29 plānotajos un 12 operatīvajos reidos. Aizturēti 6 pārkāpēji, kuriem sastādīti administratīvie protokoli — 2 par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem un 4 par rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumiem. Tie nosūtīti Daugavpils reģionālajai vides pārvaldei, kur tiek pieņemti lēmumi par naudas soda piemērošanu.
Lielāku vērību biedrība pievērš rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumiem. Biežākie pārkāpumi ir makšķerēšana bez kartēm, bez personu apliecinošiem dokumentiem, ar vairāk makšķerēšanas rīkiem, nekā tas ir atļauts, paturētas mazizmēra zivis, bet vislielākā problēmām ir maluzvejnieku izliktie tīkli, kurus nākas atrast gandrīz katrā reidā.
— Sabiedrībā vēl joprojām valda uzskats, ka nelikumīga zivju ieguve nav nekas nosodāms. Gadījumos, kad ir aizdomas, par nelikumīgu zivju ieguvi un tirdzniecību, aicinām iedzīvotājus ziņot pa tālr. 26706059, lai varētu operatīvi reaģēt. Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt arī uz biedrības elektronisko pastu: zivjuaizsardziba@ inbox.lv, — aicina I. Luksta.

Foto no biedrības arhīva

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Zivju aizsardzība ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.