Radžu ūdenskrātuvē noķerts pamatīgs sams

 
Juris ar samu

Daugavā šāda izmēra sams nav nekāds retums, taču Radžu ūdenskrātuvē tas ir vislielākais ar spiningu jebkad izvilktais.

17 kg smagu un 136 cm garu samu Radžu ūdenskrātuvē 14. jūlijā uz spininga noķēris jēkabpilietis Juris Ābele.

— Biju iebraucis ar gumijas laivu, lai atklātu spiningošanas sezonu, cerībā noķert kādu līdaku. Sāku makšķerēt astoņos vakarā, un pēc pusstundas spiningošanas seklākās vietās nolēmu pārbraukt uz dziļumiem. Ap pusdeviņiem vakarā jutu, ka pie uztveramā tīkliņa, kas karājās pāri laivas malai ūdenī, nomutuļo ūdens. Nodomāju, ka to radījusi lielāka zivs, jo tuvākajā laivas apkārtnē nemanīju nekādus putnus, un arī bebrs tas nevarēja būt, tādēļ sāku šo vietu cītīgāk apmakšķerēt. Pēc apmēram piecām minūtēm piecus metrus no laivas, uzmetot ūdens mutuli, sekoja ņēmiens. Sākumā likās, ka pieķērusies pamatīga līdaka, taču tā neatlaidīgi spieda uz leju, kas nav tām raksturīgi. Tad arī radās pirmā doma, ka pieķēries sams. Pēc kāda laika zivi pacēlu tuvu ūdens virsmai un novizuļoja dzeltenīgs raibums, un likās, ka tomēr pieķērusies līdaka. Otrajā reizē, kad to ieraudzīju, ūdens dzelmē bija nojaušama galva, un šaubas zuda. Sams! Desmi­tiem reižu ūsaini izdevās pievilkt tuvāk, bet, sajūtot ko nelāgu, tam radās jauni spēki, lai turpinātu valkāt laivu pa karjeru. Tā kā man bija vieglā testa spinings ar tievu auklu, galvenais uztraukums bija, lai tā iztur. Nezināju arī, cik stipri ir ieķēries vobleris. Sams likās nenogurdināms. Pēc vienas stundas cīņas prātā ienāca doma airēties uz krastu, jo bija skaidrs, ka ar uztveramo tīkliņu viņu laivā nedabūšu. Izmēģinājis airēt, tomēr sapratu, ka sams, pa ceļam savācot ūdenszāles, norausies. Tāpēc nolēmu cīnīties turpat, nokausēt samu līdz galam un ievilkt laivā ar rokām, kas pēc pusotras stundas cīņas arī izdevās, — stāsta veiksmīgais makšķernieks.

Daugavā šāda izmēra sams nav nekāds retums, taču Radžu ūdenskrātuvē tas ir vislielākais ar spiningu jebkad izvilktais. Zemūdens mednieki gan it kā esot nošāvuši arī eksemplāru, kas svēris 21 kg. Jura sasniegumu ievērojamu dara tas, ka milzis izvilkts ar vieglo spiningu «Atemi Gladiator Light» (tests 3 — 15 g) un pīto «Sufix» auklu 0,13 mm (tests līdz 8,2 kg).

Pirmdienas rītā, kad aizbraucām fotografēt Jura lo­mu dienas gaismā, tas vēl plunčājās mājas baseinā. Pa nakti tas bija izspļāvis kaiju, ko, acīmredzot, bija norijis, pirms uzķērās uz piedāvātā «Rapala» voblera. Rokā paņemt samu tomēr neizdevās, jo tas izrādīja agresivitāti un mēģināja iekampt.

About Juris Šteinbergs

Makšķernieks, maketētājs, mājas lapas administrators, IT pusspeciālists, grafomāns
Šis ieraksts tika publicēts Cope, sams, Trofejas ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.